orzel cup 2021 zd1.png

orzel cup 2021 zd1.png

184006825_4369797376364626_8107892378614

184006825_4369797376364626_8107892378614

184748692_4369806456363718_6476364802844

184748692_4369806456363718_6476364802844

IMG-20210509-WA0358.jpg

IMG-20210509-WA0358.jpg

184534708_4369774746366889_3507817172565

184534708_4369774746366889_3507817172565

ORZEŁ CUP 2021

28.03.2021 - KICIN

09.05.2021w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kicinie odbył się Klubowy Turniej "Orzeł Cup 2021", w którym wystartowało łącznie 130 zawodników z sekcji KKT Orzeł: z Cichej,

Winiar, Pogodnej, DK Jedruś, DK Orle Gniazdo, Kamionek, Lusowa, Tarnowa Podgórnego i Kicina

Impreza została objęta patronatem honorowym Wójta Gminy Czerwonak Pana Marcina Wojtkowiaka, który zaszczycił swoją obecnością i dekorował najlepszych zawodników turnieju.

Wszystkim podopiecznym gratulujemy postawy, ducha walki i wielu emocjonujących pojedynków, które na pewno zaprocentują.

Poniżej przedstawiamy medalistów UKS KT Orzeł Lusowo z sekcji z Lusowa i Tarnowa Podgórnego:

- Antoni Radecki Im. kihon

- Bohdan Maksymow I m. kata

- Magdalena Majewska Im. kata 

- Maria Barszcz I m. kumite

- Leon Frankowski I m. kata 

- Borys Bączyk II m. kata 

- Kuba Odunken II m. kumite

-  Maria Barszcz II m. kata 

- Antoni Frankowski II m. kata 

- Marek Uryga II m. kumite 

- Julia Adamiak II m. kata 

- Urszula Pawłowska III m. kata 

- Ignacy Tucholski III m. kihon

- Kuba Odunken III m. kata 

- Magdalena Majewska III m. kumite

- Antoni Frankowski kumite 

- Wiktor Siemiński III m. kumite 

- Wiktor Siemiński IV m. kata 

- Leon Frankowski IV m. kumite 

 
_jpg.jpg
logo powiat poznanski.jpg
130269784_2902289716671640_9912562602524
130272946_2902289980004947_2030105225610
130279308_2902289093338369_5323068715323
130269258_2902290050004940_4230334564967

II Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym

W niedziele 6 grudnia 2020 roku w sali do sztuk walki Dojo „Orzeł” w Kamionkach  odbył się II Puchar Świętego Mikołaja  w Karate Tradycyjnym.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 150 zawodniczek i zawodników z sekcji z Lusowa, Tarnowa Podgórnego, Poznania, Kicina, Kamionek i Daszewic.
    Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił sensei Andrzej Zarzeczny 5 dan.
Podczas turnieju rozegrane zostały konkurencje kihon, kata i kumite z podziałem na wiek
 i stopień zaawansowania. 
Na zwycięzców rywalizacji czekały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz najważniejsze tego dnia paczki od Świętego Mikołaja. 
    Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym współfinansowany był ze  środków Powiatu Poznańskiego.

OMWwKT_Pamięci_Musnickiego-_plakat.tif
3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolski_2020_
thumbs_3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolsk
3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolski_2020_
3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolski_2020_
3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolski_2020_
3_otwarte_mistrzostwa_wielkopolski_2020_
DSC_9846.png

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym Pamięci gen. J. Dowbora Muśnickiego

W sobotę 17.10.2020 r. w nowoczesnej hali OSiR mieszczącej się przy Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski
w Karate Tradycyjnym Pamięci gen J. Dowbora Muśnickiego. Impreza została objęta patronatem honorowym Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Pana Tadeusz Czajki.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 220 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Zawody rozgrywane były na czterech planszach w konkurencjach indywidualnych kihon, kata i kumite we wszystkich kategoriach wiekowych zaczynając od 5-latków do kategorii "oldboy". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział. Na podium czekały medale, dyplomy, puchar dla zwycięscy oraz pamiątkowe gadżety od sponsorów imprezy.


Rywalizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy postawa zawodników UKS KT „Orzeł” Lusowo, którzy 13 razy stawali na podium:

Złoty medal wywalczył Borys Tyma. Srebrne krążki powędrowały do: Kuby Odunkena (dwa), Bartłomieja Czajkowskiego. Brązowe medale zdobyli: Jan Pluciński, Antoni Frankowski, Leon Frankowski, Wiktor Siemiński a pięcioro zawodników stawało na IV stopniu podium: Leon, Frankowski, Antoni Frankowski, Anna Walędziak, Maria Barszcz oraz Magdalena Majewska.


Wydarzenie można uznać za duży sukces organizacyjny. Zważywszy na wszystkie ograniczenia i wytyczne związane z sytuacją SARS – CoV 2 konieczne było wprowadzenie godzinowego harmonogramu zawodów tak aby nie kumulować zbyt dużej ilości zawodników na sali w jednym momencie a sama rywalizacja odbyła się bez udziału publiczności. Nie mniej jednak dzięki pracy całego sztabu oraz wolontariuszy udało się wszystkiego dopilnować a impreza przebiegła bez zarzutów.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych występów i wielkiego ducha walki.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki „Program Sportowe Wakacje +”.


 
gasshuku 2020.jpg

GASSHUKU 2020

W dniach 12-16.08.2020 r. w Sopocie odbywało się seminarium Gasshuku 2020 organizowane przez Polski Związek Karate Tradycyjnego.

W szkoleniu wzięło udział 150 zawodników i trenerów z klubów całej Polski a wśród nich 

reprezentacja UKS KT "Orzeł" Lusowo. Treningi prowadzone były przez wybitnych specjalistów karate:
 - prof. dr Ilie Jorga 10 dan z Serbii
-  Santo Torre 8 dan z Włoch
- Krzysztofa Neugebauera 6 dan z Polski
- Kornela Musata 4 dan z Rumunii


Udział w szkoleniu miał na celu podniesienie poziomu wyszkolenia instruktorów i zawodników .

 
KKT_Orzeł_Poznań_Najlepsi_2019-8-800x445

ORZEŁ CUP 2020

W sobotę 15.02.2020 r. w Lusowie odbył się turniej klubowy ORZEŁ CUP 2020. Jak co roku, turniej rozgrywał się w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Zawody zorganizowane zostały przez  Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego  Orzeł Lusowo wraz z Klubem Karate Orzeł Poznań, przy wsparciu Gminy Tarnowo Podgórne.

Na macie stanęło około 100 zawodników i zawodniczek ze wszystkich sekcji, którzy zaprezentowali swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Zawody rozgrywane były na dwóch matach w systemie każdy z każdym.

Na początku swoje umiejętności sprawdzały najmłodsze dzieci. W konkurencji kihon do lat 6, wszyscy zawodnicy stanęli na podium zajmując 1 miejsce i otrzymując medal oraz puchar.  Nagrodzona została ich postawa, umiejętności i chęć sprawdzenia się w tak młodym wieku.

Zawody kończyły konkurencje dla najstarszych zawodników w rocznikach młodzik i junior.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi w tym dniu stanęli na podium, gdzie otrzymali dyplomy, medale i puchar za I miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.

OSS.

WYNIKI:

Kihon dzieci do lat 6 (ur. 2014 i młodsi)

                I MIEJSCE – Aleksandra Staniewska – sekcja Pogodna

                I MIEJSCE – Urszula Pawłowska – sekcja Lusowo

                I MIEJSCE – Michalina Ziółkowska – sekcja Wilda

                I MIEJSCE – Szymon Urbaniak – sekcja Lusowo

                I MIEJSCE – Horacy Majewski – sekcja Lusowo

Kihon dzieci 7 lat (ur. 2013)

                I MIEJSCE – Alan Frąckowiak – sekcja Kicin

                II MIEJSCE – Dominik Goździak – sekcja Kicin

                III MIEJSCE – Jakub Piechocki – sekcja Daszewice

                IV MIEJSCE – Tymon Fuliński – sekcja Daszewice

Kata dzieci do 7 lat (ur. 2013 i młodsi)

                I MIEJSCE – Albert Kulikowski – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Jakub Gerke – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Dominik Różak – sekcja Kamionki

                IV MIEJSCE – Ksawery Zieliński – sekcja Lusowo

Kihon dzieci 8-9 lat (ur. 2012-2011)

                I MIEJSCE – Konrad Włodarczyk – sekcja Orle Gniazdo

                II MIEJSCE – Julia Rybińska – sekcja Wilda

                III MIEJSCE – Lena Stróżyńska – sekcja Orle Gniazdo

                IV MIEJSCE – Piotr Pańczak – sekcja Tarnowo

Kata dzieci 8-9 lat (ur. 2012-2011) – 9-8 kyu

                I MIEJSCE – Borys Tyma – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Wojciech Górecki – sekcja Daszewice

                III MIEJSCE – Borys Bączyk – sekcja Lusowo

                IV MIEJSCE – Wiktoria Kamyk – sekcja Kamionki

Kata dzieci 8-9 lat (ur. 2012-2011) – 7-6 kyu

                I MIEJSCE – Borys Cichecki –sekcja Kamionki

                II MIEJSCE – Milena Sokołowska – sekcja DK Jędruś

                III MIEJSCE – Maria Maćkiewicz – sekcja Orle Gniazdo

                IV MIEJSCE – Henryk Strzelecki – sekcja Lusowo

Kihon dzieci 10-11 lat (2010-2009)

                I MIEJSCE – Oliwia Starkowska – sekcja Orle Gniazdo

                II MIEJSCE – Paulina Tyburska – sekcja Tarnowo

                III MIEJSCE – Szymon Majka – sekcja Tarnowo

                IV MIEJSCE – Małgorzata Rybarczyk – sekcja Orle Gniazdo

Kata dzieci 10-11 lat (2010-2009) – 9-8 kyu

                I MIEJSCE – Bartłomiej Czajkowski – sekcja Tarnowo

                II MIEJSCE – Norbert Skwierczyński – sekcja Tarnowo

                III MIEJSCE – Maja Szczepaniak – sekcja Tarnowo

                IV MIEJSCE – Franciszek Mak – sekcja Kamionki

Kata dziewcząt 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 6-4 kyu

                I MIEJSCE – Natalia Prewicz – sekcja Cicha

                II MIEJSCE – Maria Barszcz – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Julia Wiktorowska – sekcja Kicin

                IV MIEJSCE – Magdalena Majewska – sekcja Lusowo

Kumite dziewcząt 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 6-4 kyu

                I MIEJSCE – Maria Barszcz – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Julia Wiktorowska – sekcja Kicin

                III MIEJSCE – Natalia Prewicz – sekcja Cicha

                IV MIEJSCE – Alicja Kantarek – sekcja Kamionki

Kata chłopców 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 5-3 kyu

                I MIEJSCE – Antoni Frankowski – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Tymoteusz Koźlik – sekcja Kamionki

                III MIEJSCE – Igor Pawlak – sekcja Lusowo

Kumite chłopców 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 5-3 kyu

                I MIEJSCE – Tymoteusz Koźlik – sekcja Kamionki

                II MIEJSCE – Antoni Frankowski – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Igor Pawlak – sekcja Lusowo

Kata chłopców 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 7-6 kyu

                I MIEJSCE – Kacper Dziadowicz – sekcja Tarnowo

                II MIEJSCE – Adam Chojnowski – sekcja Orle Gniazdo

                III MIEJSCE – Olgierd Dobek – sekcja Morasko

                IV MIEJSCE – Marceli Majorczyk – sekcja Tarnowo

Kumite chłopców 10-11 lat (ur. 2010-2009) – 8-6 kyu

                I MIEJSCE – Olgierd Dobek – sekcja Morasko

                II MIEJSCE – Marceli Majorczyk – sekcja Tarnowo

                III MIEJSCE – Kuba Odunken – sekcja Lusowo

                IV MIEJSCE – Kacper Dziadowicz – sekcja Tarnowo

Kata chłopców 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 7-6 kyu

                I MIEJSCE – Filip Dziadowicz – sekcja Tarnowo

                II MIEJSCE – Bartosz Wlazły – sekcja SP 64

                III MIEJSCE – Denys Mitsenko – sekcja Winiary

                IV MIEJSCE – Stanisław Iwina – sekcja Morasko

Kumite chłopców 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 7-6 kyu

                I MIEJSCE – Filip Dziadowicz – sekcja Tarnowo

                II MIEJSCE – Stanisław Iwina – sekcja Morasko

                III MIEJSCE – Denys Mitsenko – sekcja Winiary

                IV MIEJSCE – Bartosz Wlazły – sekcja SP 64

Kata chłopców 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 5-4 kyu

                I MIEJSCE – Adrian Wieczorek – sekcja SP 64

                II MIEJSCE – Jakub Janas – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Mikołaj Woźniak – sekcja Pogodna

                IV MIEJSCE – Krystian Kowalski – sekcja Lusowo

Kumite chłopców 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 5-4 kyu

                I MIEJSCE – Krystian Kowalski – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Michał Tomczak –sekcja Pogodna

                III MIEJSCE – Mikołaj Woźniak – sekcja Pogodna

                IV MIEJSCE – Adrian Wieczorek – sekcja SP 64

Kata dziewcząt 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 6-3 kyu

                I MIEJSCE – Marta Ciszak – sekcja Cicha

                II MIEJSCE – Julia Adamiak – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Aleksandra Cichocka – sekcja Kicin

                IV MIEJSCE – Antonina Łakomy – sekcja SP 64


Kumite dziewcząt 12-13 lat (ur. 2008-2007) – 6-3 kyu

                I MIEJSCE – Julia Adamiak – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Marta Ciszak – sekcja Cicha

                III MIEJSCE – Aleksandra Cichocka – sekcja Kicin

                IV MIEJSCE – Lena Frołow – sekcja Winiary


Kata chłopców 13-14 lat (2007-2006) – 5-3 kyu

                I MIEJSCE – Leon Frankowski – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Adam Sokołowski – sekcja DK Jędruś

                III MIEJSCE – Wiktor Siemiński – sekcja Lusowo

                IV MIEJSCE – Józef Bełka – sekcja Winiary

Kumite chłopców 13-14 lat (2007-2006) – 5-3 kyu

                I MIEJSCE – Leon Frankowski – sekcja Lusowo

                II MIEJSCE – Wiktor Siemiński – sekcja Lusowo

                III MIEJSCE – Adam Sokołowski – sekcja DK Jędruś

                IV MIEJSCE – Józef Bełka – sekcja Winiary